Adaylıktan çekileceği iddia edilen Savaş: Acımızı siyasi malzeme yapmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz

CHP’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yarın basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinde büyük yıkım yaşanan Hatay’da, eleştirilere karşı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yeniden aday gösterildi. Hatay’daki anma töreninde, depremzedeler hükümet ve CHP’ye tepki gösterdi. Tepkilerin ardından CHP’nin Savaş’ın yerine başka bir ismi aday göstereceği iddia edildi.

İddiaların ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Lütfü Savaş, yarın saat 15.00’te basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

Savaş, “Değerli hemşehrilerim; Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara, Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant Hatay’dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız. Yarın saat 15.00’te Hatay’ın mevcut durumuna ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğim. Sevgi ve saygılarımla” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x