Ali Koç: Son dönemde Fenerbahçe’nin rakibi Fenerbahçe olmuştur

Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştiriliyor.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, gündemi okuyarak üyelerin oylarına sundu.

Vefat eden üyeler ile yeni üyelerin isimleri okunduktan sonra toplantı başladı.

Toplantıda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu.

“İsmail Kartal ve futbolcularımıza camiamız adına teşekkür ediyorum”

Başkan Koç, sözlerine şu şekilde başladı:

Futbolda yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. 23 hafta itibariyle 60 puanla kulüp tarihinin en yüksek puanına ulaştık. Avrupa’nın beş büyük ligi dahil olmak üzere 100 gole ulaşan ilk takım olmuşuz. Bizden sonra 85 golle Leverkusen geliyor. Bu iki istatistik bile takımın hedefine ne şekilde yürüdüğünün göstergesidir. İsmail Kartal ve futbolcularımıza camiamız adına teşekkür ediyorum. İsmail Hocamız tam 103 maça çıkmış. Yakaladığı puan ortalaması 2.27! Bu işleri takip edenler, bu ortalamanın ne kadar yüksek olduğunu bilirler. Bu sezon puan ortalaması ise 2.33! Bu başarısı için teşekkür ediyorum.

“Camiamızın kırılganlığı hepimizi derinden etkiliyor”

Camianın kırılganlığından bahseden Ali Koç, şunları dedi:

Geç gelen bir golde bile camiamızın kırılganlığı hepimizi derinden etkiliyor, özellikle futbolcularımızı… Böyle bir sezonda başkan olarak böyle bir konuya dikkat çekiyorum çünkü bu 10 yıllık bir sürecin sonucu. Şampiyonluklar zorlu ve uzun yıllardır. Özellikle konu Fenerbahçe ise! Bu yolda birçok şey yaşayacağız ama sezon sonuna kadar desteklemekten vazgeçmemeliyiz. Son dönemde Fenerbahçe’nin rakibi Fenerbahçe olmuştur. Özellikle sizlerden ricam bu. Maçlar sıkıştığında takımın tribünlere ihtiyacı var. Takımıza güveniyoruz, inşallah yolun şampiyonluk ve aydınlık olur. İsmail Kartal, Mario Branco ve yardımcısı Okan Özkan’a, yöneticilerimize, futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Camiamızı şampiyonluğa ulaştırmalarını canı gönülden diliyorum. Antalyaspor en zor maçlarımızdan, inşallah şans yanımızda olur.

“Stoper hattının şiştiği söyleniyor ama Nordsjaelland maçına stopersiz çıktık”

Rade Krunic ve Leonardo Bonucci transferlerini değerlendiren Koç, şu ifadeleri kullandı:

Rade Krunic’i İsmail Hocamız çok istedi. Sade ve sağlam, güven veren duruşu var. Çok daha pahalıya gelebilirdi ama 3 milyon euronun altında bir transfer oldu. Leonardo Bonucci’nin liderlik karakteri ve son sezonunda şampiyonluğa oynamak istemesi dolayısıyla getirdik. Stoper hattının şiştiği söyleniyor ama FC Nordsjaelland maçına stopersiz çıktık.

“Atletico Madrid’den alacağı imza parasından fedakarlık etti”

Çağlar Söyüncü’nün Fenerbahçe’ye gelmek için gösterdiği fedakarlıktan bahseden Ali Koç, şu sözleri sarf etti:

Çağar Söyüncü’yü kadromuza kattık. Çağlar transferinde Atletico Madrid ile aramızda finansal olarak uçurum vardı ve görüşmelerde masadan çekildik. Daha önce hiç görmediğim bir şey oldu. Sonra Çağlar dört ay Fenerbahçe’de oynamak için Atletico Madrid’den alacağı imza parasından fedakarlık etti. Milyon euro seviyesinde bir rakam bıraktı. Kendisine fedakarlığı için teşekkür ediyorum. Selahattin Baki’ye teşekkür ediyorum. İnşallah bu transfer Fenerbahçemiz ve Çağlar için hayırlı ve uğurlu olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x