BBP Genel Başkanı Destici, AYM’yi hedef aldı: Atalay kararı Türkiye’nin karıştırılmasına zemin hazırlamaktadır

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) tutuklu Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Can Atalay‘ın tutukluluğunun hak ihlali olduğuna yönelik verdiği karara tepki gösterdi.

Destici, AYM’nin yapısının değişmesi gerektiğini savundu.

Partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Destici, “AYM, verdiği kararlarla Türkiye’nin karıştırılmasına zemin hazırlamaktadır. Kararın niteliği ve üslubu, Anayasa Mahkemesi’nin yapısının değiştirilmesi zaruretini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu konunun kesin çözümü, bugün yaşadığımız problemlere neden olan boşlukların bulunmayacağı; yeni, demokratik ve sivil bir anayasanın hazırlanıp kabul edilmesinden geçmektedir” dedi.

“AYM verdiği kararlarla Türkiye’nin karıştırılmasına zemin hazırlamaktadır”

Destici, Can Atalay’la ilgili Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin verdiği kararın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde okunmasına ilişkin, “” dedi.

“Topunuz aklınızı başınıza alın”

Destici, Yargıtay kararına tepki gösteren milletvekillerini de hedef aldı. Destici, bu milletvekillerinin bir kısmını “PKK’nın uzantısı”, bir kısmını da “işbirlikçi” olarak suçladı, “Mecliste terör estirdiler” dedi.

 “Topunuz aklınızı başınıza alın” diyen Destici şu ifadeleri kullandı:

Siyasi partilerimizin bir bölümü, birkaç milletvekilliği ve birkaç belediye kazanmak uğruna, terör örgütünün uzantılarıyla iş birliği yapmaktan çekinmemektedir. Dün mecliste de bir kez daha terör örgütlerinin partisiyle CHP başta olmak üzere onun meclise taşıdığı parti grupları iş birliği yapmışlardır. Terör örgütü mensuplarını yargıdan kaçırmak için, siyasetin ve yasalardaki boşlukların alet edilmeye çalışılması, bu yola tevessül edenler için bu dönemin ayıplarından biri olmuştur ve bu yola tevessül eden ve destek olan herkesi Büyük Birlik Partisi ve Alperen’ler olarak kınıyoruz. Terörün iş birlikçileriyle iş birliğini, ortaklığı bırakın devletin, ülkenin milletin yanında olun. Hepiniz, topunuz aklınızı başınıza alın. Yoksa topunuzla baş etmeyi biliriz.” 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in önceki gün grup toplantısında yaptığı “Türkiye İttifakı” açıklamasına da değinen Destici, Özel’in bu ifadesini de terörle işbirliği olarak niteledi, “Şimdiden uyarıyorum. Seçimden sonra inkâr edeceğiniz iş birliklerine girmeden önce bir kez daha düşünün. Çünkü seçimden sonra sizi yine ifşa edeceğiz.” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x